You are here

Angus Crookshank prodloužil smlouvu s Ottawou Senators

Ottawa Senators prodloužili smlouvu s mladým útočníkem Angusem Crookshankem před otevřením trhu volných hráčů. Obě strany podepsaly jednoletou dvoucestnou smlouvu, přičemž Crookshankův plat v NHL činí 775 000 dolarů a v AHL 120 000 dolarů.

Generální manažer Senators, Steve Staios, pochválil Crookshanka za jeho výkon v Belleville Senators (AHL): „Angus prokázal, že je spolehlivým střelcem v týmu Belleville <a href="https://www.nhlhokejovydresy.com/cate/nhl-jerseys-men/ottawa-senators-nhl-jerseys-men/">Ottawa Senators dresy</a>. Je to silný soutěžící a ověřený střelec, který je obzvlášť dobrý v boji o výhodné útočné pozice před brankou soupeře. Jsme spokojeni s jeho pokrokem a těšíme se na jeho další vývoj v příští sezóně.“

24letý Crookshank dokončil v sezóně 2023-24 poslední rok své vstupní smlouvy, přičemž většinu času strávil v týmu Belleville v AHL. Jak Staios zmínil, Crookshank se na ofenzivní straně projevil velmi stabilně, když v pouhých 50 zápasech zaznamenal 24 gólů a 22 asistencí. Díky svým vynikajícím výkonům získal svou první příležitost zahrát si v NHL, kde za Ottawu odehrál 13 zápasů, v nichž vstřelil 2 góly a přidal 1 asistenci <a href="https://www.nhlhokejovydresy.com/">levné NHL dresy</a>, s průměrnou hrací dobou lehce přesahující 10 minut na zápas.

Crookshank má stále ještě jeden rok výjimky z odstoupení, což není u hráčů, kteří dokončili tříletou nováčkovskou smlouvu, běžné. To znamená, že velmi pravděpodobně zahájí sezónu 2024-25 opět v Belleville, ale pokud si udrží podobnou úroveň skórování, stane se jedním z prvních hráčů, kteří budou povoláni do Ottawy v případě zranění.