You are here

Keratynowe prostowanie włosów

Submitted by dermatolog on Fri, 03/05/2021 - 09:19

Keratyna to modne hasło w dziedzinie pielęgnacji włosów, więc wnikamy głęboko w korzyści płynące z keratyny i jej wpływ na grzywę. Informacje pochodzą z portalu https://ekosmetyczki.pl/

Jednym z najpopularniejszych modnych frazesów w kręgach pielęgnacyjnych jest keratyna, o której na pewno słyszałaś, odwiedzając jakiś salon fryzjerski. Najczęściej jest reklamowany jako rozwiązanie dla gładkich i jedwabistych włosów. Oprócz czerpania korzyści z keratyny dzięki zabiegom wykonywanych przez profesjonalistów w salonie, stała się również składnikiem stosowanym w coraz większej ilości produktów kosmetycznych. Jeśli przeczytasz listę składników z tyłu butelki szamponu, z pewnością zauważysz w niej keratynę. Tak samo jest z odżywkami, maseczkami i właściwie każdym produktem do pielęgnacji włosów, który może odżywić swoje włosy. Keratyna działa w gruncie rzeczy, dzięki czemu włosy są mocne na poziomie łusek, dzięki czemu pozostają jedwabiste, gładkie i sprężyste, bez względu na to, co się stanie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to działa i jak keratyna może korzystnie wpływać na włosy, dzisiaj odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Czym jest keratyna?
Keratyna należy do grupy włóknistych białek strukturalnych zwanych skleroproteinami. W rzeczywistości jest to materiał konstrukcyjny i podstawa włosów, paznokci, pazurów i kopyt. Mówi się, że keratyna, nazywana budulcem włosów, wzmacnia pasma, dzięki czemu może wytrzymać skutki uszkodzenia włosów, narażenie na działanie czynników środowiskowych, stylizację termiczną i wszelkie procesy, które mogą negatywnie wpływać na włosy.

Jak keratyna działa na włosy?
Aby nadać włosom gładkie i nie puszące się wykończenie, keratyna ujarzmia łuski włosa i jest wchłaniana, aby widoczne były jej błyszczące efekty. Naprawiając strukturę pasma i naprawiając brak białka we włosach, sprawia, że ​​włos jest gęsty i gładki.

Jak przebiegają zabiegi keratynowe w salonach?
Zabieg keratynowy wykonywany w salonach, zwany także keratyną brazylijską, polecany jest do włosów, które zmagają się z puszeniem się, zniszczeniem i niesfornością. Zabieg chemiczny polega na oczyszczeniu włosów, nałożeniu na nie roztworu keratyny, usunięciu wilgoci poprzez suszenie przedmuchiwaniem i na końcu uszczelnieniu za pomocą prostownicy do włosów na dużym ogniu. Wykonywane jest wówczas tzw. prostowanie włosów opisane tu https://ekosmetyczki.pl/porady/keratynowe-prostowanie-wlosow/

Istnieje wiele środków ostrożności, które należy podjąć, decydując się na profesjonalną kurację keratynową. Przez pierwsze kilka dni lub tydzień należy unikać kontaktu z wodą, aby proces przynosił długotrwałe skutki. Stylizacja i wiązanie włosów również może zmienić ich kształt i teksturę, dlatego też należy ich powstrzymać. Na dłuższą metę należy stosować specjalne szampony i odżywki bez siarczanów, aby nie wpływały one na włosy poddane obróbce chemicznej. Kurację keratyną można rozważyć jako opcję, jeśli poświęcasz dużo czasu i wysiłku na regularną stylizację włosów.

Wiele zabiegów keratynowych w salonach wykorzystuje lub wytwarza w procesie formaldehyd, który jest znanym czynnikiem rakotwórczym. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać profesjonalistę i salon, który zajmie się twoimi włosami wyjątkowo starannie. Kuracja keratyną zawiera wiele substancji chemicznych, może być kosztowna w zależności od wybranego salonu i może trwać około 6 miesięcy, w zależności od pielęgnacji włosów w okresie ich trwania i tempa wzrostu włosów.

Czy możliwe jest stosowanie keratyny w domu?
Ze względu na skutki uboczne związane z zabiegami keratynowymi w salonie, na szczęście istnieją sposoby, aby skorzystać z keratyny również w domu. Jak wspomniano wcześniej, wiele szamponów, odżywek, masek i lakierów do włosów jest wzbogaconych keratyną, dzięki czemu nie tylko spełniają swoje zadanie, ale także zapewniają warkom właściwości wygładzające i wzmacniające.

Keratyna będąca białkiem występuje również w postaci kapsułek i ampułek, które można przyjmować wewnętrznie. Jednak należy to robić tylko pod kierunkiem lekarza. Produkty kosmetyczne i produkty wellness zawierające keratynę mogą być postrzegane jako bezpieczniejsza opcja niż zabiegi w salonie, jednak ich rezultaty i długowieczność z pewnością będą ostrożne.